איקון תפריט
איקון פייסבוק

שני ישובים חדשים יוקמו לשילוב של בעלי צרכים מיוחדים

קבינט הדיור בראשות שר האוצר משה כחלון אישר השבוע את הקמתם של שני יישובים יעודיים בגליל ובנגב לשילוב בעלי צרכים מיוחדים. עשרים אחוזים מהתושבים ביישובים יהיו בעלי מוגבלויות. כחלון: בעלי הצרכים המיוחדים הם המגדלור שלנו. האור שמכוון אותנו להיות חברה ערכית, מוסרית וצודקת. חברה שלא דואגת לבעלי הצרכים המיוחדים שלה, אין לה זכות קיום על פני האדמה."

בהצעת החלטת הקבינט נכתב כי "ביקוש גבוה בקרב משפחות של אנשים בעלי מוגבלויות, בצד הקושי למצוא אתרים מתאימים לשילוב בעלי מוגבלויות בקהילה, הוליד את הרעיון להקמת כפר קהילתי משולב חדש, שייתן מענה לבעלי צרכים מיוחדים החיים בתוך קהילה נורמטיבית, כחלק בלתי נפרד ממנה."

 

אישור ההחלטה בקבינט הדיור מהווה יריית פתיחה להוצאה לפועל לבניית שני היישובים לאחר שאושרו לפני שלוש שנים במועצה הארצית לתכנון ובנייה בנובמבר 2015. סחבת הביאה לכך ששלוש השנים התוכנית לא קודמה. כעת, יו"ר קבינט הדיור משה כחלון ביקש להעלות ולקדם את התוכנית.

 

היישובים יוקמו בסמוך ליישובים קיימים: דניאל בסמוך למוסד "עלה נגב" בנגב ושיבולת בסמוך לבית רימון בגליל התחתון.

 

שר האוצר משה כחלון: "הבית של אדם הוא הביטחון שלו. הטיפול במשבר הדיור היא משימה לאומית שאנחנו מוודאים שיגיע לכולם. חובתנו כחברה לטפל בבעלי הצרכים המיוחדים בכל הרבדים האפשריים. הגישות כיום אומרות שהשילוב הוא הדרך הנכונה לחזק את האוכלוסיות הללו בחינוך ובתעסוקה, ואני שמח שעכשיו אנחנו מיישמים את גישת השילוב גם בדיור ובהתיישבות."

בעלי הצרכים המיוחדים הם המגדלור שלנו.האור שמכוון אותנו להיות חברה ערכית, מוסרית וצודקת. חברה שלא דואגת לבעלי הצרכים…

‎Posted by ‎Moshe Kahlon – משה כחלון‎ on‎ יום שני, 13 באוגוסט 2018

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: