איקון תפריט
איקון פייסבוק

שומרים על הצוותים הרפואיים

בשנים האחרונות הולכת וגוברת תופעת גילויי אלימות מצד מטופלים ובני משפחותיהם כלפי רופאים ואנשי סגל בבתי החולים בעת מילוי תפקידם. הצעת חוק של ח"כ מירב בן ארי, יו"ר השדולה למניעת אלימות נגד צוותים רפואיים, הדורשת להחמיר את הענישה עברה השבוע בקריאה טרומית. "הגיעה העת לגלות אפס סובלנות ולגנות בכל תוקף אלימות המופעלת כלפי הצוותים העוסקים בהצלת חיים", אמרה ח"כ בן ארי

השבוע עברה בקריאה טרומית במליאת הכנסת הצעת החוק של ח"כ מירב בן ארי (כולנו) להחמרת ענישה כלפי צוותים רפואיים. לפי הצעת החוק תורחב ההגדרה של עובד מערכת הבריאות והיא תכלול את כל עובדי הרפואה, כולל אלו שאינם מוגדרים בחוק כעובדי ציבור. בין היתר, הצעת החוק מבקשת להוסיף את רופאי השיניים, אנשי אבטחה ולראשונה גם את עובדי ומתנדבי איחוד הצלה שאינם מעוגנים בחוק היום.

 

בשנים האחרונות הולכת וגוברת תופעת גילויי אלימות מצד מטופלים ובני משפחותיהם כלפי רופאים ואנשי סגל בבתי החולים ובמרפאות בקהילה, בעת מילוי תפקידם. השכם והערב נתקלים אנו במקרים חמורים במסגרתם חווה איש צוות רפואי אלימות פיזית ומילולית, לעיתים עד כדי סיכון חיים ואף מקרי מוות. כמו המקרה הנורא של האחות, טובה קררו ז״ל, שנרצחה על ידי מטופל במרפאה בחולון.

 

ח"כ מירב בן ארי, יו"ר השדולה למניעת אלימות נגד צוותים רפואיים: "כיום חוק העונשין מגדיר בצורה מצומצמת מאוד את אותם אלו הזכאים להגנה מפני תקיפות שבוצעו בעת מילוי תפקידם ולכן יזמתי הצעת החוק המבקשת להרחיב את מעגל הצוותים הרפואיים אשר יהיו זכאים להגנה. אין סיבה שאדם המותקף בעת שהוא מבצע את תפקידו הרפואי, לא יהיה זכאי בדיוק כמו כל רופא אחר המציל חיים. עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת למגר את התופעה החמורה הזו ולשמור על אלו ששומרים עלינו ועל בריאותנו״.

היום עברה במליאה בקריאה טרומית הצעת חוק שלי בעניין החמרת ענישה לפוגעים בצוותים רפואיים. הצעת החוק מרחיבה את ההגנה החוקית הקיימת היום על כל הצוותים הרפואיים באשר הם. ממתנדבי איחוד הצלה ועד רופאים במרפאה קהילתית.תודה למשרדי הבריאות, המשפטים, להסתדרות הרפואית וכמובן, לנופר קררו (הבת של טובה קררו ז״ל) על התמיכה. אמשיך לקדם ולפעול למיגור התופעה הקשה הזו של אלימות כנגד אנשים שמהות תפקידם היא להציל את החיים שלנו.

‎Posted by ‎מירב בן ארי – Merav Ben Ari‎ on‎ יום רביעי 30 מאי 2018

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: