русский français english

מחזירים את התקווה לעם

מצע מפלגת כולנו

מצע מפלגת כולנו

מחזירים את התקווה לעם

"מפלגת כולנו הוקמה כדי לחדש את התקווה לחיים טובים לכל אזרח בישראל, וליצירת חברה שישראלים גאים בה ורוצים לחיות בה" (משה כחלון, דצמבר 2014)

בשנת 2015, רובנו, אזרחי מדינת ישראל מאוכזבים מהמציאות הקיימת, אנחנו מרגישים שזו לא המדינה והחברה שרצינו. במקום חברת מופת, בית חזק ביטחונית וכלכלית, עם מלוכד, סולידרית חברתית, מדינה משגשגת וצומחת- אנו קמים בכל בוקר למציאות של קשיים כלכליים, פערים הולכים וגדלים, עוני נרחב, צמיחה שממנה נהנית רק שכבה מצומצמת, ומנהיגים החושבים לטווח הקצר ומשרתים קבוצות לחץ אינטרסנטיות.

 

המציאות הכלכלית והחברתית בארץ מאתגרת לפחות שמונים אחוזים מהציבור בישראל. יוקר המחיה בדיור, במזון, בפיננסים, התחושה שהשירות הציבורי אינו פועל למען האזרח, אלא למען הנצחת קיומו, ביורוקרטיה ממשלתית מתסכלת, מחנק אשראי בנקאי לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, ומונופולים על משאבים ציבוריים של כולנו – כל אלה גרמו לכך שתחושת התקווה נפגמה. המדינה כבר לא פועלת למעננו יותר.

 

בעבר חי דור המייסדים בתחושה שלמרות הקושי, למרות השנים הראשונות, למרות ואולי בגלל שהיינו מדינה קטנה בראשית דרכה – עדיין יש סיבה להילחם: הידיעה שלילדים יהיה טוב יותר, הם יזכו לחיים טובים יותר. במציאות של היום, למרבה הצער, יותר ויותר מתגברת התחושה שהורים אינם בטוחים יותר לגבי עתיד ילדיהם.

 

בישראל 2015 קיימת ריכוזיות שאינה מאפשרת תחרות אמיתית. מונופולים, קרטלים, קבוצות עסקיות החולשות על עשרות חברות מובילות, סוחרות בינן לבין עצמן בהיקף נרחב.

שמנו לנגד עינינו את האזרח. את הרצון שכל ישראלי, ותיק או עולה חדש, יחוש שהוא חי במדינה שדואגת לפרט והוא נהנה משוויון הזדמנויות בכל תחומי החיים

כשמעל למליון וחצי מאזרחי ישראל חיים מתחת לקו העוני, כחצי מהם ילדים, כשבעלי משפחות מרוויחים משכורות שגובהן מעל הממוצע ועדיין מתקשות לסיים את החודש, כשאי-השוויון גדל והפערים מתרחבים – עלינו לפעול. להפסיק להקים ועדות ציבוריות ולאשר תוכניות פופוליסטיות. להפסיק לדבר ולהתרכז בעשייה, להפסיק להתעסק בראייה תועלתנית פוליטית. עלינו לעמול, יום ולילה, למען הציבור בישראל.

 

מטרתה המרכזית של מפלגת ‘כולנו’ היא לאפשר לאדם העובד לחיות בכבוד. נפעל לפתרונות ישימים בנושאים חברתיים-כלכליים אשר בראש ובראשונה יצמצמו את הפערים החברתיים הקיימים, יפעלו לעידוד תחרות ויוזילו את יוקר המחיה הבלתי נסבל. אנחנו בעד המגזר העסקי, בעד יזמות, חדשנות וחופש כלכלי. אבל אנחנו נגד מונופולים, נגד קרטלים, נגד קבוצות ריכוז שחוסמים תחרות ומעלים מחירים.

 

 

אנחנו מסתכלים על ‘כולנו’ לא רק בשנה ובשנתיים הקרובות מתוך רצון לספק צורך מיידי לבחירות הקרובות. אנחנו מגביהים מבט ומסתכלים עשר ועשרים שנים קדימה כדי ליצור ישראל טובה יותר, שוויונית יותר, מעניקה יותר תקווה לכולנו, ובפרט לדור הצעיר.

שמנו לנגד עינינו את האזרח. את הרצון שכל ישראלי, ותיק או עולה חדש, יחוש שהוא חי במדינה שדואגת לפרט והוא נהנה משוויון הזדמנויות בכל תחומי החיים. לכן, ‘כולנו’ תפעל להקטנת הפערים ואי השוויון בין קבוצות ויחידים בישראל. תפעל להגברת הנגישות של אוכלוסיות מוחלשות לתעסוקה ולשירותי בריאות, חינוך ותחבורה, ותשומת לב מיוחדת תינתן להשגת המטרה שלמשפחות צעירות תהיה קורת גג בהישג יד.

 

כדי להשיג מטרות אלה עלינו לדאוג שהמנהיגות הציבורית בישראל תהא מושתתת על אמינות ציבורית. הפרחת חלומות ותוכניות שווא, הבטחת פתרונות קסם לבעיות קריטיות – אינן תורמות דבר. אלה גורמות לציבור להתאכזב, להפסיק להאמין, להפסיק לקוות שיכול להיות פה טוב יותר. לכן, לצד המצע הצבענו על המקורות התקציביים-לאומיים למימוש הצעדים המוצעים.

 

מנהיגות ציבורית ראויה צריכה להתוות חזון, לומר את הדברים נכוחה, להיות נקייה משחיתות, להתמודד באומץ לב מול קבוצות אינטרסים חזקות, להציג ניסיון מוכח של ביצוע והכי חשוב – עליה להיות מונעת מאכפתיות ודאגה לעם. אנחנו פוסלים על הסף את הגישה השולטת כיום שמעוניינת שהמצב יישאר כמו שהוא היום, כי כך נוח לגורמים אינטרסנטיים, לגופים המרוויחים מהמצב הקיים.

ואנחנו אומרים: "חייבים לשנות. צריך לשנות. מה שהיה הוא לא מה שיהיה".

כולנו שומרים על קשר

טלפון

03-7946974

info@kulanu-party.co.il