איקון תפריט
איקון פייסבוק

שר האוצר נפגש עם ראשי הרשויות מעוטף עזה

ראשי הרשויות מעוטף עזה נפגשו השבוע עם השר כחלון בלשכתו בתל אביב. הפגישה מגיעה לאחר שלושה ביקורים שערך השר בעוטף עזה מתחילת מאי. בפגישה, הודו ראשי הרשויות על הפעילות הזריזה בפיצויי החקלאים שהשדה שלהם נשרף בטרור העפיפונים, ואף העלו את נושא תביעות הפיצויים של מבצע 'צוק איתן'. כחלון: "מתוך 26,000 תביעות מצוק איתן, נותרו עוד 4 תביעות שנידנות במס רכוש ו-40 שנמצאות בהליכים משפטיים. נפעל במהרה כדי לשים את הנושא מאחורינו. עוטף עזה זה ליגת העל של מדינת ישראל"

לאחר שביקר החודש 3 פעמים באזור עוטף עזה, תחילה בתחילת טרור העפיפונים, שם אמד את הנזקים, ולאחר מכן על מנת לבחון את דרכי הפעולה וההתמודדות עם האיום החדש מרצועת עזה, שר האוצר משה כחלון נפגש השבוע עם תמיר עידאן ראש מועצת שדות נגב, אלון שוסטר ראש מועצת שער הנגב, גדי ירקוני ראש מועצת אשכול ואלון דוידי ראש עיריית שדרות בלשכתו בתל אביב.

 

במהלך הפגישה הודו ראשי הרשויות לשר האוצר על הקצאת המשאבים לטובת פיצויי החקלאים. "בשבוע הראשון של איום העפיפונים הגעתי לשדה שנשרף בקיבוץ בארי והבנתי את הנזק שנגרם, הנחתי את צוות המשרד לפעול ולהקדים את הפיצויים וזה מה שקרה", אמר כחלון. "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות עבור אותם חקלאים, הצעד הבא הוא לוודא שזה מראש לא יקרה".

 

סך כל תביעות החקלאים שהיו מאז תחילת טרור העפיפונים עומד על 67 תביעות, שחלקם כבר שולמו. מדובר על כ-5,000 דונם חקלאיים שנפגעו עד כה.

 

"בשלוש השנים האחרונות אנחנו נהנים בפריחה במושבים, בקיבוצים ובשדרות. אנחנו לא רוצים שזה ייפסק", אומר ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני. "עם זאת, האש חוסמת כבישים, יוצרת ריח נוראי. התיירות והעסקים הקטנים נפגעים כתוצאה מכך. זה מצב חירום פונקציונאלי שאינו מלחמה".

 

ראשי הרשויות העלו בקשות מצד בעלי העסקים הקטנים למתן פיצויים עבור העסקים הקטנים שנפגעו כתוצאה מטרור העפיפונים, וביקשו להשוות מחזורים קודמים של אותה תקופה. השר כחלון הנחה את צוות משרדו לבדוק את הנושא ולטפל בו במהירות האפשרית.

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: