איקון תפריט
איקון פייסבוק

כחלון בקרית גת: "שחררנו את הפקק בתכנון ובבניה"

שר האוצר משה כחלון חתם השבוע על הסכם גג עם קרית גת לבניית למעלה מ-7,000 יחידות דיור חדשות בעיר. ההסכם, בסכום כולל של יותר ממיליארד וחצי ש"ח, מכיל בתוכו גם הקמה של מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט הכוללת איצטדיון עירוני בן 8,000 מקומות, מוסדות חינוך, ציבור ופיתוח תשתיות העיר. כחלון: "עד לפני שלוש וחצי שנים, בשיא משבר הדיור, היה כמעט בלתי אפשרי להוציא בנייה לפועל. אנחנו שחררנו את הפקק הזה."

ההסכם החדש מרחיב את ההסכם הראשון שנחתם בשנת 2013 לבניית רובע מגורים חדש מצפון לכרמי גת: "כרמי גת צפון" וכן מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט הכוללת איצטדיון עירוני בן 8,000 מקומות והיכל ארנה, מוסדות חינוך וציבור נוספים ותשתיות על בהיקף כולל של למעלה ממיליארד וחצי שקלים.

 

שר האוצר, משה כחלון אמר בנאומו: "מדינת ישראל בעיצומה של תנופת בניה ופיתוח. בשלוש וחצי השנים האחרונות חתמנו על עשרות הסכמי גג ברחבי הארץ, באזורי ביקוש ובפריפריה, במטרה לתכנן נכון את עתיד הדיור בישראל. הסכמי הגג לא רק ימנעו את משבר הדיור הבא, אלא גם מוודאים שהשכונות החדשות יבנו עם כל מבני הציבור והתשתיות שהדיירים החדשים צריכים. קרית גת היתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח".

 

ההסכם החדש כולל 7,164 יחידות דיור ,90,000 מ"ר שטחי מסחר ו80,000 מ"ר שטחי תעסוקה. בנוסף לרובע המגורים החדש צפוי להיבנות בחיבור בין כרמי גת והעיר הוותיקה מיזם מגורים ומסחר נוסף – "שער העיר". רובע המגורים כרמי גת הכולל 7600 יחידות דיור, הולך ונבנה בקצב מואץ ובמתחם הראשון החל איכלוס. בימים אלה נבנה המתחם השלישי, מבין חמשת המתחמים בכרמי גת.

במסגרת ההסכם החדש יוקצו למעלה מ-300,000,000 ₪ לטובת תשתיות על בקרית גת, בהם: חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, פיתוח טיילות והרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, מערך שבילי אופניים, פארק ענק המחבר בין כרמי גת והעיר הוותיקה  ותחנת רכבת נוספת בכרמי גת. בימים אלה החלה עיריית קרית גת בעבודות הפיתוח להרחבת פארק התעשייה של העיר בעוד 2500 דונמים.

 

בשל עבודות הפיתוח של רובע המגורים כרמי גת הוקמו בו ובסמוך לו: תשתיות כבישים, מחלפים, גשרים, פארקים, גני ילדים ובית ספר הממתינים לתלמידים הראשונים שיגיעו כבר בתחילת ספטמבר הקרוב.

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: