איקון תפריט
איקון פייסבוק

"המלחמה שלנו במחירי הדיור היא מלחמה עבור הביטחון והעתיד של הזוגות הצעירים"

השר כחלון התייחס השבוע לפרסום מדד מחירי הדיור, אשר קבע כי חלה עליית מחירים של תשע עשיריות האחוז במהלך חודש מאי 2018. השר פרסם גרף המראה את מגמת הירידה במחירי הדיור בחודשים האחרונים, ואמר: "מאחורי כל הכותרות המנופחות: אלו המספרים. ככה זה נראה במציאות. נתון כזה או אחר לא ישנה מגמה שלמה של ירידת מחירים. נמשיך להילחם ולהיאבק למען הזוגות הצעירים וזכותם לרכוש דירה במחיר הוגן".

השר כחלון הוסיף וכתב לעוקביו בפייסבוק:

 

"המלחמה שלנו במחירי הדיור היא מלחמה עבור הביטחון והעתיד של הזוגות הצעירים. היא מלחמה ארוכה וסיזיפית מול הכוחות האינטרסנטים הכי חזקים בשוק, כוחות שהתרגלו לגזור קופון שמן על גבם של צעירים בתחילת דרכם.

 

רק לפני שלוש וחצי שנים יצאנו לדרך הזאת כשמולנו ניצבה מציאות של מחירי דיור מאמירים ומשתוללים בקצב שהגיע עד ל-20% בשנה. היום אפשר לומר בביטחון שזו כבר שנה שנייה ברציפות שהשתוללות המחירים בשוק הנדל"ן פסקה.

 

בשנה החולפת, לראשונה זה למעלה מעשור, מחירי הדירות שינו את כיוונם ועליית המחירים נעצרה.

 

כל הנתונים מצביעים על השינוי החד שמתחולל בשוק הנדל"ן בחודשים האחרונים. המשקיעים נוטשים בהמוניהם את השוק, עשרות אלפי זוגות צעירים מצביעים ברגליים ומביעים את תמיכתם במחיר למשתכן ונתוני הלמ"ס שפורסמו בתחילת השבוע הצביעו על ירידה חדה במכירות הקבלנים בשוק החופשי.

 

מצוקת הדיור בישראל היא תוצאה של הזנחה והפקרות של למעלה מעשור. שינוי המגמה הוא תהליך ארוך. אין קסמים, אין דרכי קיצור, רק עבודה קשה ורבה למען הזוגות הצעירים. יש חודשים טובים יותר וטובים פחות, נתונים טובים יותר וטובים פחות.

 

אבל דבר אחד ברור ובטוח: אנחנו בדרך הנכונה."

‏מאחורי כל הכותרות המנופחות: אלו המספרים. ככה זה נראה במציאות. ‏נתון כזה או אחר לא ישנה מגמה שלמה של ירידת…

‎Posted by ‎Moshe Kahlon – משה כחלון‎ on‎ יום רביעי, 15 באוגוסט 2018

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: