איקון תפריט
איקון פייסבוק

דין עפיפון כדין קסאם

השר כחלון ירד השבוע לשדות של קיבוץ בארי על גבול רצועת עזה כדי לאמוד מקרוב את הנזקים מעפיפוני התבערה. השר הגיע עם אנשי מס רכוש והתחייב לחקלאים שיקבלו פיצוי מלא מכיוון שמדובר במתקפת טרור: "הפיצויים ישולמו במלואם ובמהירות הגבוהה ביותר. דין עפיפון כדין קסאם. נגיע למשלחים ונעצור את המתקפות האלו"

כחלון בשדות השרופים בעוטף עזה: "דין עפיפון כדין קסאם – טרור לכל דבר ועניין".

 

עוד הוסיף השר כחלון כי "צה"ל התגבר כבר בעבר על דברים יותר מורכבים מעפיפון פרמיטיבי. בימים הקרובים כל נושא העפיפונים ימוגר. "רמאללה מרעיבה את עזה והם מפנים את הזעם אלינו"

 

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, משה כחלון, הגיע הבוקר לסיור בשדות שנשרפו בעקבות עפיפוני התבערה בעוטף עזה יחד עם ראשי מועצות מהאזור. על רקע השדות השרופים אמר השר כחלון: "הגענו לכאן הבוקר יחד עם צוות של מס רכוש ועם ראשי הרשויות בעוטף עזה כדי לאמוד מקרוב את הנזקים שנגרמו כתוצאה מטרור העפיפונים".

כחלון, מגדיר את פעולת הבערת השטחים החקלאיים כטרור: "ראשית, אני רוצה לומר שצריך לראות בזה טרור לכל דבר. אנחנו שמחים שלצה"ל כבר יש את התשובה. לא היה לנו ספק שצה"ל יידע לטפל בזה. אנחנו סומכים על צה"ל ומגבים אותו.

 

אנחנו נעמוד לימין היישובים גם בנושא הפיצויים ובכלל בכל נושא החקלאות. אנו רואים בכם חלוצים ששומרים על הקרקעות ומפתחים את הארץ הזאת ואנחנו נעמוד לרשותכם בכל נושא.

 

אנחנו רואים שיש סכסוך פנימי בין רמאללה לעזה. רמאללה סגרה לעזה את הברזים ובעצם מרעיבה אותם והם מביעים את הזעם לכיוון שלנו. הם רוצים לסבך אותנו בתקריות בינלאומיות שישפיעו עלינו. הצבא שלנו ממגר את זה. הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, הערכי והמקצועי ביותר. אנחנו ככל שיהיה אנחנו נתגבר גם על זה.

 

הפיצויים ישולמו במלואם ובמהירות הגבוהה ביותר, הם כבר מקבלים את הטיפול הטוב ביותר על ידי אנשי רשות המיסים. אין שום סיבה שחקלאי שדישן והשקה, כשמגיע הקציר הוא לא יוכל להרוויח מהיבול. הפיצוי הוא יותר מנטאלי מאשר כלכלי. הכסף הוא הבעיה הכי קטנה כאן. יש פה אנשים בקו הראשון של מדינת ישראל וצריך לחזק אותם.

 

 

הצבא השתלט על האירוע ואין לי ספק שבימים הקרובים כל נושא העפיפונים ימוגר. אני קורא מכאן לכולם תנו לצה"ל לעשות את העבודה. אני בקשר עם מפקדי צה"ל – יש פתרונות ואין לי ספק שבימים הקרובים זה ימוגר."

 

דין עפיפון כדין קסאם.הבוקר הגעתי לשדות שנשרפו בעוטף עזה כדי לאמוד מקרוב את הנזקים ולחזק את יישובי האזור ואת צה"ל. עפיפוני התבערה הם טרור לכל דבר וכך נתייחס למשלחים שמנסים לפגוע בשדות שלנו.

‎Posted by ‎Moshe Kahlon – משה כחלון‎ on‎ ראשון 6 מאי 2018

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: