איקון תפריט
איקון פייסבוק

מורידים חסמים לעסקים הקטנים

רפורמה חדשה בהובלת ח"כ רועי פולקמן ובתמיכת שר הכלכלה אלי כהן תקל על העסקים הקטנים ותגביל את האגרות המיותרות על השתתפות במכרזים של הרשויות המקומיות. עד היום עסקים קטנים שרצו לגשת למרכזים ברשויות המקומיות נאלצו לשלם סכומים גבוהים רק כדי להגיש מועמדות, מה שגרם לרבים מהם לא לגשת למכרזים מלכתחילה. "ברוב הרשויות ניגשים ספק אחד או שניים, במצב כזה אין תחרות משלמים יותר, האיכות נפגמת, העסקים נפגעים וגם האזרח", אמר ח"כ פולקמן על המצב הקיים. "אם יש לכם עסק בינוני או קטן שווה לבדוק את המכרזים ברשויות המקומיות, מהיום יהיה יותר קל להשתתף ולזכות", הוסיף השר כהן.

המתווה החדש קובע למשל כי סכום האגרה במכרזים שהיקפם עד 2.5 מליון שקלים יוגבל עד לגובה של 500 שקלים. במכרזים בהיקף של למעלה מ- 2.5 מליון, גובה האגרה יעמוד לכל היותר על 1,000 שקלים. בנוסף, במכרזים של עד חמישה מליון ומעלה גובה האגרות יעמוד על 3,000 ועד 5,000 שקלים.

 

מדובר בהקלה משמעותית על העסקים הקטנים ביכולת להשתתף במכרזי הרשויות המקומיות, כאשר עד היום כמעט ולא יכלו כמעט אותם עסקים להתמודד במכרזים כאלו לאור העובדה כי גובה האגרות היה גבוה ולעיתים לא קבוע בין רשות לרשות. עתה הוסדרו דמי השתתפות לעסקים קטנים ובינוניים ובזכות הגבלה מוסדרת של גובה התקרה יוכלו גם העסקים הללו לגשת לאותם מכרזים.

עסקים קטנים גם במכרזים גדולים!בקרוב דמי ההשתתפות של עסקים קטנים במכרזי רשויות מקומיות יוגבלו ויוזלו משמעותית! ואם יש…

‎Posted by ‎אלי כהן – Eli Cohen‎ on‎ יום רביעי, 8 באוגוסט 2018

 

כמה לא סביר זה שעסק קטן מבקש לספק מוצר או שירות לעירייה ומגלה שכדי לקבל את מסמכי המכרז צריך לשלם 2000 ש"ח, ובכלל זה קובץ…

‎Posted by ‎רועי פולקמן‎ on‎ יום שלישי, 7 באוגוסט 2018

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: