איקון תפריט
איקון פייסבוק

כחלון חושף את הנזקים הכלכליים של טרור העפיפונים: “5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. הנזק הכלכלי המוערך – 5 מיליון שקלים”

השר כחלון חשף בישיבת סיעת כולנו השבוע את הנזקים בכלכליים של טרור העפיפונים: 5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. הנזק כלכלי של כ-5 מיליון ש”ח. כחלון, שסייר בשדות השרופים בעוטף עזה עם ראשי הרשויות בתחילת מאי, הדגיש את החשיבות של פיצוי מהיר לחקלאים שנפגעו: “מדינת ישראל מכירה בתופעה כטרור לכל דבר ועניין והתושבים יפוצו עד השקל האחרון. עד כה נפתחו 25 תביעות וכל התביעות נמצאות בשלבי טיפול מתקדמים. החקלאים יקבלו מקדמות של 50% באופן מידי”

בשבועות האחרונים סובלים תושבי עוטף עזה בכלל והחקלאים המקומיים בפרט מטרור העפיפונים הבוערים שמחרבים שדות ושמורות טבע שלמים.

 

לפני כחודש סייר שר האוצר כחלון בעוטף עזה ואמד את הנזקים מקרוב. הבטיח לפצות את החקלאים וכמובן קיים.

 

בפתח ישיבת סיעת כולנו התייחס כחלון למכת הטרור והפשיעה החקלאית ואמר: “הפשיעה והטרור כנגד החקלאות הפכו למכת מדינה. בחודשים האחרונים החקלאות בישראל נמצאת תחת מתקפה. בדרום, יישובי עוטף עזה סובלים ממתקפות בלתי פוסקות של טרור העפיפונים. בצפון ובכל רחבי הארץ מתפשטת תופעה של פשיעה חקלאית וונדליזם.”

 

עוד הוסיף כחלון כי “כבר לפני כחודש, עם תחילת תופעת עפיפוני התבערה הגעתי לעוטף עזה והכרזתי שמדינת ישראל מכירה בתופעה כטרור לכל דבר ועניין והתושבים יפוצו עד השקל האחרון. עד כה נפתחו 25 תביעות אשר כוללות כ-5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. כל התביעות נמצאות בשלבי טיפול מתקדמים.”

 

בנוסף, על מנת לתת את העזרה הכלכלית הראויה הצהיר כחלון כי “בכדי להקל על החקלאים, לעבור את התקופה הקשה הזאת החלטנו היום על מתן מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער והיתר יטופל במהירות האפשרית ללא עיכובים. החקלאים שלנו הם אנשים חזקים שעברו תקופות קשות ולא ישברו מטרור העפיפונים.”

 

כחלון אף ציין שהוא נועד עם שר החקלאות בנושא: “לפני מספר שעות קיימתי דיון עם שר החקלאות בו החלטנו על הקדמת 16 מיליון שקלים לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שיפגעו מפשיעה חקלאית כבר בחודש הקרוב.
מדובר בחלק מתכנית כוללת למיגור הפשיעה החקלאית שאנחנו מגבשים עם משרדי החקלאות והבט”פ.
כחלק מהתכנית נתגבר את כוחות הביטחון באזורים הרלבנטיים, נחמיר את הענישה ונטיל קנסות מוגדלים על הפושעים.”

 

לסיום אמר כחלון: “אנחנו רואים בחקלאות ובשמירה על קרקעות ישראל ערך עליון וענף כלכלי חשוב. ממשלת ישראל עומדת לצידם של החקלאים בתקופה הקשה שהם עוברים – לא נפקיר אותם!”

‏דואגים לחקלאים. ‏החקלאים שלנו חזקים, אבל אין שום סיבה שהם יסבלו ממתקפות של טרור ופשיעה. כוחות הבטחון ינצחו את הטרור החקלאי, ואנחנו נדאג לפיצוי מיידי של אלה שנפגעו.

‎Posted by ‎Moshe Kahlon – משה כחלון‎ on‎ יום שני 4 יוני 2018

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: