איקון תפריט
איקון פייסבוק

שיא היסטורי לכלכלת ישראל

כלכלת ישראל שברה השבוע שיא נוסף כשחברת הדירוג הבינלאומית S&P העניקה לה את דירוג האשראי הגבוה AA. ההחלטה ממקמת את ישראל במועדון מצומצם של הכלכלות החזקות בעולם, מועדון הכולל מדינות כמו ארצות הברית, אוסטריה, בריטניה, ניו זילנד וצרפת. העלאת הדירוג אינה רק אות לחוזק ולעצמה של הכלכלה הישראלית, אלא גם תפתח דלתות להשקעות נוספות בישראל וחיזוק הכלכלה אף יותר. שר האוצר משה כחלון: "הוכחנו שאפשר לנהל מדיניות כלכלית צומחת עם מדיניות חברתית של חמלה – ולהצליח. בשנים הקרובות עוד נוביל את ישראל למקומות שלפני שנים בודדות יכולנו רק לדמיין"

דירוג האשראי הגבוה מגיע בעקבות כמה הצלחות בולטות של הכלכלה הישראלית בשנים האחרונות. הסיבה המרכזית היא העבודה שהצלחנו להוריד את יחס החוב תוצר, מדד המעיד על היכולת של המדינה לעמוד בחובותיה. רק שלוש מדינות נוספות בעולם הצליחו לעשות את זה, נורווגיה, סינגפור ושוויץ, כולן בדירוג הכלכלות החזקות בעולם.

 

סיבה נוספת היא קצב הצמיחה הגבוה של הכלכלה הישראלית, שעמד על 3.5%, הגבוה ב-20% מקצב הצמיחה של כל המדינות ברמת הדירוג הקודמת של ישראל.

שר הואצר משה כחלון: "החלטה היסטורית שמכניסה את ישראל למועדון של הכלכלות המובילות בעולם. הוכחנו שאפשר לנהל מדיניות כלכלית צומחת עם מדיניות חברתית של חמלה – ולהצליח. בשנים הקרובות עוד נוביל את ישראל למקומות שלפני שנים בודדות יכולנו רק לדמיין"

גאווה לכלכלה הישראלית ??הוכחנו לעולם שאפשר לנהל מדיניות כלכלית אחראית לצד מדיניות חברתית של חמלה – ולהצליח. מי היה מאמין לפני כמה שנים שכלכלת ישראל תהפוך לאחת הכלכלות המובילות והחזקות בעולם.שבוע טוב.

‎Posted by ‎Moshe Kahlon – משה כחלון‎ on‎ שבת, 4 באוגוסט 2018

 

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: