איקון תפריט
איקון פייסבוק

אכרם חסון, יפעת שאשא ביטון, טלי פלוסקוב ויואב גלנט – הפנים המגוונות של מפלגת כולנו

בבחירות שנערכו ב-17.3.2015 התבלט שם חדש במפה הפוליטית בארץ – כולנו. המפלגה שהקים משה כחלון לאחר שעזב את הליכוד לנוכח פערים משמעותיים בתפישת העולם הכלכלית-חברתית, זכתה ב-10 מנדטים שביטאו את רצון הציבור בפוליטיקה חדשה, כזו שמחויבת לטובת הכלל. עד מהרה הפכה המפלגה לחברה בולטת בממשלה של בנימין נתניהו, וחברי הכנסת של כולנו החלו לפעול במרץ על-מנת לממש את ההבטחות לציבור.

מאפיין מובהק נוסף של מפלגת כולנו הוא הגיוון הרב של חברי הכנסת שלה.

אכרם חסון

אחד מחברי הכנסת של מפלגת כולנו שכדאי לכולם להכיר הוא אכרם חסון. אכרם עבד בעבר כמורה, בשירות בתי הסוהר וכמו כן כיהן כראש עיריית עיר הכרמל (האיחוד המוניציפלי של עוספייה ודליית אל כרמל). בנוסף הוא אחד ממייסדיה של מכללת כרמל והרזומה שלו כולל עוד שלל פעולות לקידום הציבור הדרוזי בישראל, חיזוק אזור הצפון באופן כללי ופעילויות בתחום החינוך. לפוליטיקה הארצית נכנס חסון בשנת 2005, כשהוצב במקום ה-35 ברשימת מפלגת קדימה (וזאת לאחר שנים רבות כחבר מרכז ליכוד). ב-2012 הפך לחבר כנסת בעקבות פטירתו של חבר הכנסת גדעון עזרא. ב-2015, לאחר פרישתו של שאול מופז מהחיים הפוליטיים, מונה חסון לראש מפלגת קדימה אולם בסופו של דבר העדיף לחבור למשה כחלון ולהצטרף למפלגה החדשה שהקים. בינואר 2016, לאחר שמשה כחלון התפטר מחברותו בכנסת (שכן נכנס לתפקיד שר האוצר) חזר אכרם חסון לכנסת ומאז הוא פועל לקידום נושאים שונים כגון תמיכה בחיילים בודדים, הגנה על הסביבה באזור חיפה מפני מפעלים מזהמים ועוד.

יפעת שאשא ביטון

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון הגיעה לפוליטיקה הארצית אחרי שכיהנה כסגנית נשיא מכללת אוהלו שבקצרין וסגנית ראש עיריית קריית שמונה. כמו כן באמתחתה של שאשא ביטון דוקטורט בתחום החינוך. כמי שגדלה וחיה בקריית שמונה מרבה שאשא ביטון לפעול למען הפריפריה (למשל הנגשת טיפולים רפואיים חיוניים גם לתושבי הצפון), ועוד תחום שקרוב לליבה הוא זכויות הילד – שאשא ביטון היא יושבת ראש הוועדה לזכויות הילד בכנסת ובין השאר יזמה הצעת חוק להצבת מצלמות מעקב בכל גני הילדים בארץ.

טלי פלוסקוב

גם לטלי פלוסקוב, שהוצבה במקום ה-6 ברשימת מפלגת כולנו בבחירות לכנסת ה-20, ניסיון מוניציפלי – היא כיהנה כראשת העיר ערד החל מ-2010 ועד לכניסתה לכנסת ב-2015. פלוסקוב עלתה לארץ ב-1991 במסגרת גל העלייה מברית המועצות שהתפרקה, עבדה כמטפלת וכחדרנית ולאחר מכן כמנהלת מחלקה בבנק, ובמקביל הקדישה זמן ומרץ לפעילות ציבורית בערד, תחילה כחברת מועצה ולאחר מכן כאמור כראשת העיר. פלוסקוב היא אחת מסגניות יושב ראש הכנסת, וכיושבת ראש ועדת המשנה לתחום הזקנה. בתפקידה זה פועלת פלוסקוב למען מימוש אחת המטרות החשובות של מפלגת כולנו – סיוע לאוכלוסיות מוחלשות ובפרט למען התאמה טובה ביותר בין גיל הפרישה מעבודה לבין המציאות הנוכחית בשוק התעסוקה.

יואב גלנט

יואב גלנט הצטרף אל מפלגת כולנו לאחר שירות צבאי ממושך ומשמעותי ששיאו תפקיד אלוף פיקוד הדרום. הוא הוצב במקום השני ברשימה לכנסת ומונה לאחר הבחירות והקמת הקואליציה לתפקיד שר הבינוי – בין השאר על-מנת לתמוך בשר האוצר משה כחלון במאבק החשוב לפתרון משבר הדיור בישראל. ב-2016, לאחר שמשה יעלון הודח מתפקיד שר הביטחון  ועזב את הממשלה, נכנס גלנט גם לקבינט המדיני-בטחוני. בין פעולותיו הרבות לטובת כולנו ניתן לציין את קידום תוכנית מחיר למשתכן וכן הובלת שינוי משמעותי במדיניות התכנון בארץ כשבמקום הפרדת שימושים מועדפת כיום מדיניות של עירוב שימושים שתחזק את מרכזי הערים, תצמצם את הפקקים ותשדרג ישובים חלשים.

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: