איקון תפריט
איקון פייסבוק

השרים של מפלגת כולנו

לאחר שזכתה בבחירת 2015 ב-10 מנדטים, למרות שהוקמה רק כשנה קודם לכן, הפכה מפלגת כולנו לשותפה הבכירה של הליכוד בהרכבת הממשלה ה-34 שהיא גם ממשלת נתניהו הרביעית. שלושה מחברי המפלגה מונו לתפקידי שרים – משה כחלון, יו"ר כולנו, הפך לשר האוצר, יואב גלנט התמנה לתפקיד שר הבינוי ואבי גבאי קיבל את תיק הגנת הסביבה (ולאחר כשנה בלבד התפטר מהמשרד החשוב ועזב את המפלגה). בתחילת 2017 נכנס אלי כהן למשרד הכלכלה. כמו כן ישנו למפלגה סגן שר במשרד ראש הממשלה – מייקל אורן.

יואב גלנט

יואב גלנט חבר אל משה כחלון ואל מפלגת כולנו לאחר קריירה צבאית ארוכה ומרשימה ששיאה הוא מילוי תפקיד אלוף פיקוד הדרום, בין השאר במהלך מבצעי גשמי קיץ ועופרת יצוקה. במהלך שירותו בצה"ל השלים גלנט תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, בהצטיינות, ולאחר שהוצב במקום השני ברשימה לכנסת אך טבעי היה שהקצין רב ההישגים ימונה לתפקיד שר בכיר – גלנט ביקש לכהן כשר הבינוי בעיקר לנוכח האתגר הגדול בתפקיד זה והיכולת לסייע למשה כחלון בהוצאה לפועל של תוכניות שונות שמטרתן פתרון משבר הדיור הדרמטי, ובקשתו התקבלה.

כשר בינוי מקדם גלנט במרץ את תוכנית הדגל להבטחת דיור לכולם – מחיר למשתכן. בנוסף הוא הוביל שינוי מדיניות משמעותי – במקום הפרדת שימושים, כלומר מגורים לחוד ומסחר ותעסוקה לחוד, מגמה שהייתה רווחת בארץ במשך כמה עשורים והובילה בעיקר להיווצרות פקקים אימתניים שגורמים לבזבוז זמן ולזיהום אוויר ניכר, דוגל גלנט בעירוב שימושים וביצירת מרכזים עירוניים חזקים. בדרך זו ישודרגו בעיקר הערים המוחלשות ועוד דגש חשוב מבחינתו של שר הבינוי הוא הגבלת ההתרחבות של הישובים הקיימים על-מנת להשאיר שטחים פתוחים גם לדורות הבאים.

כמו כן מכהן יואב גלנט כחבר בקבינט המדיני בטחוני וגם שם הוא תורם מניסיונו הרב בתחומים הרי גורל אלה.

אלי כהן

אלי כהן נולד בחולון, גדל בה וגם כיום חי בעיר הידידותית לתושביה. כבעל תואר ראשון בחשבונאות (אוניברסיטת תל אביב, שאליה חזר מאוחר יותר כמרצה) וכן תואר בניהול ובכלכלה, ורזומה שכולל תפקידים בכירים בפירמת רואי החשבון BDO וחברת הכשרת הישוב, הבחירה בתפקיד שר הכלכלה היא אך טבעית.

מאז כניסתו לתפקיד, כאמור בתחילת 2017, שם אלי כהן דגש על חיזוקה של התעשייה הישראלית, על שילוב רחב יותר של עובדים בעלי מוגבלויות בשוק התעסוקה, על הסרת חסמים שמקשים על כניסתן של חברות בינלאומיות לארץ ובעיקר על הפחתה של יוקר המחיה.

עוד לפני שמונה לשר הכלכלה מטעם מפלגת כולנו פעל אלי כהן רבות בתחום הכלכלי, בעיקר במסגרת ועדת הרפורמות שבראשה עמד. ועדה זו הוקמה בעקבות יוזמתו של משה כחלון, שאף דאג לעגן אותה בהסכמים הקואליציוניים מול בנימין נתניהו, ובין השאר היא עסקה ברפורמה בתחום הבנקאות, ברפורמה החשובה במכון התקנים, בהקמתן של רשות הון שתיהנה מעצמאות ושל רשות מרכזית להתחדשות עירונית, וכן בתיקון חוק התכנון והבנייה. אלי כהן הוא גם העומד מאחורי החוק החשוב להנהגת פנסיה חובה לעצמאיים ומאחורי חוקים שונים בתחום הנדל"ן שמטרתם תמיכה בתוכניות הגדולות של שרי האוצר והבינוי.

משה כחלון

יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון מונה באופן טבעי לתפקיד הבכיר ביותר והמשפיע ביותר בממשלה, שר האוצר. כשר אוצר המשיך כחלון לפעול למען כולנו, כפי שעשה בתפקידים קודמים. גולות הכותרת של כהונתו המוצלחת הן תוכנית מחיר למשתכן שעצרה את מגמת עליית מחירי הדירות, תוכנית נטו משפחה שמסייעת לכל שכבות האוכלוסייה ליהנות מהכנסה פנויה גדולה יותר ותוכנית נטו הוזלות שהפחיתה את מחיריהם של מאות מוצרים בקטגוריות רבות. שיתוף הפעולה של משה כחלון עם השרים האחרים של מפלגת כולנו הניב תוצאות מרשימות, ובנוסף נזקפת לזכותו העברתו המוצלחת של תקציב 2019.

איקון פייסבוק איקון טוויטר איקון גוגל פלוס לשתף: